Chov - Rodinná ekofarma Husák

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Chov

 

Chov

 
 


Na farmě jsou chována masná plemena skotu Charolais a Blonde Aquitaine. Plemene Charolais jsou dva kusy skotu, jinak je skot většinou křížen s podílem plemena Charolais až 88% krve. Husákovi se snaží o užitkové křížení s důrazem na velký rámec a velmi dobrou masnou užitkovost.

Charolais

Plemeno vzniklo na přelomu 18. a 19. století ve Francii. Využívá se v čistokrevné plemenitbě stejně jako v užitkovém křížení s ostatními plemeny skotu. Tento skot je výborně přizpůsobilý, má dobré povahové vlastnosti a mimořádnou zmasilost zádi. Jatečná zvířata mají velmi dobrou výkrmnost, vysoký přírustek do vyšší porážkové hmotnosti a především nízký podíl tuku. Významné jsou: plodnost, dlouhověkost a dobré zdraví, bez geneticky podmíněných poruch.

Blonde de Aquitaine

Toto plemeno je mladé, jeho chov začínal v padesátých letech ve Francii. Je odolné až samostatné. Má velmi dobrou plodnost, vysokou růstovou schopnost, masnou užitkovost a výbornou jateční hodnotu s nízkým obsahem tuku. Plemeno není natolik rozšířené jako plemena Charolais a Limusin.


Zvědavé stádo

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky